Google Ads Reklam Hesabı Askıya Alınması

Adwords (ads) hesapların askıya alınması; Yaklaşık 45 gündür özellikle beyaz eşya servisi reklamlarının yayınlandığı google ads hesapları askıya alınmaktadır. Askıya alınma gerekçesi, Ağırlıklı olarak şüpheli ödeme etkinliği nedeniyle olmaktadır. Ads hesaplarının yine yoğunlukla askıya alınma sebeplerinden bir diğeri Sistemleri atlatma politikasıdır.
Bir çok kullanıcının karşılaştığı Ads politikalarını ihlal ediyor uyarısı ise “eski hesaplarda” karşılaşılan sorunların başında gelmektedir.

Şüpheli ödeme yöntemi nedeniyle hesabın askıya alınması; Bu politika ihlali hatasının bir çok nedeni vardır sırasıyla

 • Kullanılan kredi kartının bir çok hesapta kullanılıyor olması
 • Kullanılan kredi kartı için farklı hesaplarda farkı fatura adresleri bildirilmesi
 • Kullanılan kredi kartının farklı bir ads hesabında ödeme borcu olması
 • Kara listeye alınmış kredi kartı olması

Yukarıda belirtilen nedenler var ise, yeni oluşturduğunuz ads hesaplarınız hesap fatura bilgilerini oluşturduğunuz ve ödeme yöntemini tanımladığınız an hesabınız askıya alınacaktır. Bize ulaşın alanından google ads birimine ulaşmanız hesabınızın açılması için yeterli olmayacaktır.

Bu hesabın tekrar aktif edilmesi %5 gibi düşük bir ihtimaldir. Bir çok firma yada kişi bu tip hesapların blokesini 10 dk içerisinde kaldırdığını söylemesi çok gerçekçi olmamak ile beraber, anlık olarak hesap aktif edilse dahi 2. kez aynı kart ile ödeme yapıldığında hesap yeniden askıya alınacaktır.

Sistemleri atlatma politikası nedeniyle hesabın askıya alınması; Politikası ihlali genel olarak Yasak yada doğrulamaya tabi olan Marka içeriklerinin kullanmasına google’ın izin vermemesidir. Örneğin; Arçelik servis olarak reklam vermek isterseniz DMCI uyarısı alırsınız. şayet yetkili servis hizmeti veriyorsanız ilgili departman ile görüşerek ilgili belgeleri sunarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Özel teknik servislerin bu marka adını kullanması yasaktır. Çözüm olarak Farklı yazım yöntemleri kullanılarak reklam yayına alınır ama google tarafından bu yazım tespit edildiğinde hesabınız sistemleri atlatma politikası gerekçesi ile askıya alınacaktır.

Hesabınız google ads politikalarını ihlal ediyor; Bu uyarıya maruz kalıp hesabınız askıya alınır ise hiç bir ayrıntılı politika detayı verilmez ise %99 hesabınız ilgili marka tarafından şikayet edilmiştir. Bocsh reklamı veriyorsunuz ve hesabınız google ads politikalarını ihlal ediyor uyarısı ile askıya alınmış ise Bosch markası tarafından reklamınız şikayet edilmiştir. Çözümü gayet basittir, DMCI içeriğini etkinleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Unutmamanız gereken DMCI doğrulamaları Ücretsiz hesap 30 Gün Premium hesaplar 3 Gün içerisinde aktif edilir. Ücretsiz planı seçiyorsanız mutlaka doğrulama süreci tamamlandıktan sonra reklamı tanımlayın.

Google ads hesaplarınızın askıya alınmasını engellemek için yapılabilecekler

 • Fatura adresi doğrulanmış olması (Google haritalarda işletme kaydı Pin onaylı)
 • Web site Who is bilgilerinin şirket bilgileri ile uyuşması
 • Kullanılan kredi kartı mümkün ise şirketinize ait, Değil ise şirket yetkilisini kişisel kredi kartı (Tek hesapta kullanın)
 • Bir markaya ait reklam veriyorsanız ilgili markadan reklam izin belgesi var ise yetki belgesinin web sitenizde kullanılması
 • Web site DMCI kontrollerinin etkinleştirilmesi
 • Google Search consol kaydının aktif olması & Tüm içeriklerin doğru girilmesi
 • Google analytics hesabınızın Ads hesabınız ile aynı mail adresinde olması
 • Google analytics & Search Consol hizmetinin veri etkileşimin açık olması
 • Google analytics & Google Ads hesabınızın etkileşimi açık olması
 • 2 adımlı güvenliğin aktif edilmesi
 • Ana hesap ( mail adresi hariç) Yönetici bulunmaması

Yukarıda bahsettiğimiz adımları sağlayarak hesap güvenliğinin %100 olması sağlayabilirsiniz. Günlük olarak google Ads panelden politika ihlali olup olmadığını Araçlar ve Ayarlar > Kurulum > Politika Yönetici menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Google Ads Reklam Kurulumu

Hesaplarınız askıya alınıyor ve hiç reklam yayımlayamıyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Reklamlarınızı şirket yönetimimiz altında yayınlayarak sorununuzu ortadan kaldırabiliriz. Hızlı iletişim için Lütfen Whatsap Destek hattını tercih ediniz.  İLETİŞİM

Touch Desing Yazılım
Reklam Destek Birimi
OKAN TAŞKAN